Atraktívna novinka na Borkúte

Autor:  Ing. Ingrid Mhaľová | Dátum pridania:  29.08.2017

Atraktívna novinka na Borkúte

Dátum pridania: 01.08.2017

Spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a.s. pripravila v Borkúte nové discgolfové ihrisko. Prešovčania tak môžu okúsiť populárnu hru v krásnej prírode.


Technické služby mesta Prešov, a.s. ako obhospodarovateľ Mestských lesov pripravili v roku 2016 Koncepciu revitalizácie územia na Borkúte – projekt biologickej a technickej prestavby Lesného parku mesta Prešov. V rámci postupnej revitalizácie Lesoparku Borkút ako súčasť vybavenia pre voľno časové aktivity vzniklo aj nové discgolfové ihrisko.

Discgolf je populárna individuálna hra s lietajúcim tanierom (diskom), ktorá ponúka ľuďom aktívne stráviť voľný čas v prírode. Hra má podobné pravidlá ako klasický loptičkový golf s tým rozdielom, že hráči nemajú palice a neodpaľujú loptičky, ale hádžu disk.Snahou hráča je dosiahnuť cieľ – discgolfový kôš, na čo najmenší počet hodov. Typické ihrisko má 9, 12 alebo 18 „jamiek“, ktoré sú ukončené takýmto košom. Discgolfové ihrisko vyzerá inak ako golfové, je na ňom oveľa viac stromov a prekážok, ktoré treba pri hodoch obchádzať a prekonávať. To umožnilo jeho výstavbu bez výrazných investícií vo vlastnej réžii Technických služieb mesta Prešov, a.s.. Ihrisko by malo slúžiť pre návštevníkov lesoparku Borkút s tým, že prednosť budú mať organizované skupiny, ktoré si dohodnú jeho prenájom, dodáva Ing. Milan Toth - výkonný riaditeľ spoločnosti.

V areáli „Ekoparku Holá hora“ si môžete túto hru vyskúšať na cvičných discgolfových košoch, kde si disky je možné aj zapožičať.

Autor: Ing. Ingrid Mihaľová